Nė fillim tė faqės    Harta e ueb faqės

HOME                DREJTUESJA E REVISTĖS                QĖLLIMI                REVISTAT E MĖPARSHME                PROJEKTET                KONTAKT

INTERVISTA
REPORTAZHE
GRA TĖ NJOHURA
DOSJE LUFTE
PROFILE
BOTA E TĖ NJOHURVE
PSIKOLOGJI
MĖSIME JETE
SHĖNDETI
JETA INTIME
EDUKIM
RRITJA E FĖMIJĖVE
VETĖM PĖR TĖ REJAT
ARGĖTIM
BONTON
YJE FILMI
COCKTAIL
FASHION
TRENDE MODE
KUZHINA

Si tė keni sukses nė jetė; si tė jeni e lumtur; si t’i realizoni ėndrrat tuaja;   si tė jeni pėrherė e mirėmbajtur dhe e bukur; si tė ruani shėndetin; si tė jetoni me stil e me sharm – do tė mėsoni vetėm nė revistėn TEUTA!

 
Image1_54.jpg
Image2_47.jpg
Image
Image4_44.jpg
Image7_45.jpg
 JANAR 2013

Ekskluzive Dafina Zeqiri

Kam gjetur rrugėn e shndritshme

 

Speciale: Festat e fundvitit pėr aktoren Leze Qena dhe kėngėtaren Shkurte Fejza

 

Ēaste me flautisten turke Shefika Kutluer

‘Flauti magjik’ i mbesės sė Kosovės

 

Reportazh nga Sarajeva

“Jerusalemi” i Evropės lufton pėr ta mposhtur frikėn

 

Speciale: Bota ime - Mimoza Kusari

 

Amerikė: 100 Vjet Pavarėsi – spektakėl i paparė

‘Daily News’ – dyzet faqe pėr Pavarėsinė!

 

Meditim

Si u plakėn Romeo e Zhulieta?

Fundviti: Me ēfarė do tė kujtojmė 2012-tėn?

 

Festat e Dhjetorit nė Australi

Ndėrrimi i motmotit nėn fishekzjarrėt spektakolarė

 

Damat inspiruese

Shqiptaret qė po mahnitin botėn

 

Gruaja dhe politika

Gratė nė arkitekturėn politike tė Kosovės 

 

Fashion: Pamja a la glamur

 

Bota Shqiptare: Lorik Cana; Lulzim Basha; Emina Ēunmulaj; Vesa Luma dhe Geraldi; Genta Ismajli; Arbana Osmani; Inva Mula

 

Plus: Dhuratė pėr tė gjithė lexuesit: Kalendari ekskluziv dhe revista e Horoskopit pėr vitin 2013


Reportazh nga Sarajeva

 

SARAJEVA - “JERUSALEMI” I EVROPĖS LUFTON PĖR TA MPOSHTUR FRIKĖ

 

Ky qytet i bukur, i shtrirė nė Luginėn e rrethuar nga Alpet Dinarike, tė cilin e pėrshkon qė nga lindja, nėpėr qendėr, e deri nė pjesėn perėndimore tė tij lumi Milacka, i njohur si “Lumi i Sarajevės”, qė pa dyshim ėshtė karakteristika mė e theksuar gjeografike e saj, bashkė me shumėllojshmėrinė e tij historike, tradicionale, kulturore dhe fetare, ka bėrė qė shumė autorė ta quajnė atė si Kryeqytetin e  kulturės nė Evropė

Ndėrsa zhurma e nxjerrjes sė rrotave tė aeroplanit po jepte sinjalin se aterrimi ishte afėr, bashkė me ca turbulenca qė vinin nga tė kaluarit nėpėr njėrėn prej luginave mė tė mėdha tė Bosnjės, aty ku shtrihet kryeqyteti i saj, Sarajeva, para syve mė dilnin imazhet e egra nga ekrani, tė viteve 1992-1995, asokohe kur kryeqyteti boshnjak po pėrjetonte nga serbėt rrethimin...Ekskluzive: Dafina Zeqiri

 

KAM GJETUR RRUGĖN E SHNDRITSHME!

 

Ajo ėshtė seksi, ngashėnjyese, kėngėtare temperamente, e njohur pėr publikun e gjerė, ndaj dhe vėshtrohet me kureshtje kudo qė shfaqet. Dafina Zeqiri sundon skenėn muzikore dhe aspak nuk i intereson se ēfarė kanė pėr tė thėnė gjuhėt e djallėzuara. Ajo ndjek ėndrrėn e saj, pėrhap magjinė nėpėrmjet zėrit unik, qė ėshtė lehtė pėr ta identifikuar.

Shpesh mund ta shihni nė pamje tė ndryshme tė veshjes, por nė pėrshtatshmėri me rastet e paraqitjes.

Dafina, sė cilės nuk i pėlqen tė japė intervista, flet ekskluzivisht pėr TEUTĖN dhe pėr gjėrat qė e preokupojnė, pėr frymėzimet lidhur me kėngėn, porse nuk dėshiron tė flasė pėr jetėn e saj personale. E do shopingun, i pėlqen stili personal i veshjes dhe ėshtė e kėnaqur qė mund tė bėjė gjėrat qė e bėjnė tė lumtur…

Shefika KutluerMbesa e Kosovės!

 

Njė tė diel tė bukur Nėntori, gjersa rrezet e arta ngrohnin vjeshtėn me ditėt e huazuara nga vera e kaluar, nė Prishtinė, pėr koncertin e saj pėrgatitej ‘Flauti Magjik’.  Emocionet nostalgjike e kishin kapluar shpirtin e virtuozes sė flautit, Şefika Kutluer (Shefika Kutluer), tė cilėn mediet amerikane e quajtėn ‘Flauti magjik’. Kishte ardhur nga Ankaraja nė Prishtinė me valixhen e saj shpirtėrore pėrplot kujtime pėr tokėn ku...


 
RaportimMbrėmje me stil

 

Kėpucėt me taka tė larta janė konsideruar trend i pėrjetshėm pėr ēdo grua qė pėrfaqėson njė pjesė tė natyrės sė saj delikate dhe femėrore. Pa marrė parasysh se sa ndryshojnė karakteret, ēdo grua ka nevojė pėr kėpucė me taka tė larta. Kombinohen bukur me veshje klasike, pėr raste dasmash ose nė raste tė veēanta. Takat e larta tė grave pėr vitin 2013 janė mė shumė se elegante dhe tė stilit tė lartė!...


 
Festat e Dhjetorit nė AustraliReportazh nga Australia

 

Australia, e cila, sipas njė studimi tė ri, ėshtė vendi mė i lumtur dhe mė i pasur nė botė, ardhjen e Vitit tė Ri e kumton nga Sidnei, nga ura Harbur Brigde, nė mėnyrė shumė spektakolare, me fishekzjarrė tė shumtė, ndėrsa pėrreth ndodhen jahtet e mėdha luksoze me pasanikėt, pronarė tė tyre. Ėshtė njė bukuri, vėrtet, e rrallė, e paparė…

Tė jetosh nė qytetin Gold Coast (tė Australisė), do tė thotė tė...


 

© 2006-2017 REVISTA TEUTA. All rights reserved.
developed by ardhmerianet.com